Ta strona używa plików cookie!
close

Kolejni amatorzy szybkiej jazdy w terenie zabudowanym stracili prawa jazdy

Data dodania: 9 stycznia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Bolków Paszowice

Kolejni kierowcy zatrzymani do kontroli drogowej przez jaworskich policjantów stracili uprawnienia do kierowania. A wszystko to przez pośpiech za przysłowiowym "kółkiem". Prowadzili oni bowiem swoje samochody w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie zdecydowanie za szybko. Pierwszy z nich, w terenie zabudowanym pędził 102 km/h, a drugi 95 km/h. Teraz dwaj piraci drogowi, nie tylko będą musieli odpocząć od kierownicy przez najbliższe 3 miesiące, lecz również zapłacić 400 zł mandat.

Pierwszy z piratów drogowych, który znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość został namierzony przez jaworskich policjantów w miniony piątek, 5 stycznia po południu na krajowej „3” w Kaczorowie. 41-letni mieszkaniec woj. wielkopolskiego w terenie zabudowanym jechał swoim Audi Q7 102 km/h na odcinku, na którym obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Drugi pirat drogowy stracił prawo jazdy w poniedziałek, 8 stycznia 2018 r. w Sokolej, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze tuż przed godz. 11.00 zatrzymali do kontroli kierującego Audi A4. Okazało się, że 32-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego znacznie przekroczył obowiązującą w tym miejscu prędkość, gdyż poruszał się 95 km/h.

Skutkiem poruszania się o 52 i 55 km/h za szybko było odebranie tym kierowcom przez funkcjonariuszy praw jazdy na 3 miesiące. Za popełnione wykroczenia policjanci nałożyli na nich także grzywny w drodze mandatu w kwocie 400 zł. Konta piratów drogowych powiększą się również o 10 punktów karnych.

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, za przekroczenie prędkości o co najmniej 50 km/h w terenie zabudowanym kierowca traci prawo jazdy na 3 miesiące.

_________________________

KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942