Ta strona używa plików cookie!
close

PLEBISCYT - Wybierzmy najpopularniejszego dzielnicowego na Dolnym Śląsku

Data dodania: 17 grudnia 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk Jawor

Właśnie ruszył pierwszy dolnośląski plebiscyt na najpopularniejszego dzielnicowego, który honorowym patronatem objął Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak. W plebiscycie udział bierze blisko 600 dzielnicowych z terenu całego województwa, w tym 12 z terenu powiatu jaworskiego. Partnerem medialnym przedsięwzięcia, które wpisuje się w program „Dzielnicowy bliżej nas”, są Gazeta Wrocławska i Telewizja Echo24. Głosowanie na dzielnicowych odbywa się za pomocą sms-ów. Część uzyskanych z nich środków zostanie przeznaczona dla rodziny poległego na służbie policjanta.

 Plebiscyt ma na celu przede wszystkim wyłonienie, na podstawie głosów oddanych przez mieszkańców województwa, najpopularniejszego dzielnicowego na Dolnym Śląsku. Istotnym celem jest też popularyzacja roli dzielnicowego, jako policjanta „pierwszego kontaktu” wśród lokalnej społeczności.  

Dzielnicowy, to policjant dbający o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w swoim rejonie służbowym, do którego każdy może zwrócić się o pomoc i przekazać ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa. Wsłuchuje się on w problemy mieszkańców i inicjuje działania na rzecz ich rozwiązywania, angażując do tego również inne uprawnione podmioty i służby.

Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk 20 czerwca 2016 roku podpisał zarządzenie, dzięki któremu dzielnicowi m. in. nie prowadzą już dochodzeń i spraw o wykroczenia, a spędzają więcej czasu na obchodzie swojego rejonu. Przypomnieć należy, że każdy dzielnicowy ma telefon, dostęp do Internetu, skrzynkę e-mailową, a dane kontaktowe do niego z łatwością znaleźć można w aplikacji "Moja Komenda".

Partnerem medialnym plebiscytu na najpopularniejszego dzielnicowego jest Gazeta Wrocławska oraz Telewizja Echo24. Przedsięwzięcie składa się z 2 etapów (etap I powiatowy i etap II wojewódzki). I etap rozpoczął się 15 grudnia 2017 r. i potrwa on do 8 stycznia 2018 r. II etap, do którego wejdą zwycięzcy I etapu z poszczególnych powiatów, rozpocznie się 9 stycznia 2018 r. i potrwa do 19 stycznia 2018 r.

Głosowanie odbywa się za pomocą SMS Premium. Część uzyskanych z nich środków zostanie przekazana dla rodziny poległego na służbie policjanta podkom. Mariusza Koziarskiego, za pośrednictwem „Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Zwycięzca plebiscytu, wybrany głosami mieszkańców zostanie wyróżniony przez Wojewodę Dolnośląskiego i Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu.

Ogłoszenie wyników odbędzie się na uroczystej gali w styczniu 2018 r.

Zachęcamy do głosowania!

Wybierzmy najpopularniejszego dzielnicowego na Dolnym Śląsku. Dzielnicowego, który cieszy się wśród mieszkańców największym zaufaniem.

 

DZIELNICOWI KPP W JAWORZE I KP W BOLKOWIE:

  

           mł.asp. Adrian Błoński                 st.sierż.Dariusz Antoniewicz              st.sierż. Ireneusz Gochniak

   SMS pod nr 72355 o treści DDR.313           SMS pod nr 72355 o treści DDR.312         SMS pod nr 72355 o treści DDR.308

 

  

       mł.asp. Krzysztof Grządziel           asp.sztab. Grzegorz Horoszko             asp.sztab. Krzysztof Kos

   SMS pod nr 72355 o treści DDR.315         SMS pod nr 72355 o treści DDR.309         SMS pod nr 72355 o treści DDR.310

  

     st.asp. Leszek Niewiadomski              asp.sztab. Mirosław Pierun                  st.sierż. Piotr Połącarz

   SMS pod nr 72355 o treści DDR.311  ·       SMS pod nr 72355 o treści DDR.316  ·      SMS pod nr 72355 o treści DDR.306

 

       asp.sztab. Krzysztof Węsek          asp.sztab. Sławomir Wybraniec                  st.asp. Paweł Mikuła

    SMS pod nr 72355 o treści DDR.317         SMS pod nr 72355 o treści DDR.314           SMS pod nr 72355 o treści DDR.307

 

Informacja dotycząca głosowania na stronach:

Słowo Polskie Gazeta Wrocławska

TV Echo 24

_________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze

kom. Kordian Mazuryk

tel. 603 039 942

 

Źródło: KWP we Wrocławiu

 

 

 

Powiązane wiadomości