Ta strona używa plików cookie!
close

Złodzieje rowerów górskich wpadli chwilę po przestępstwie

Data dodania: 21 lipca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Jawor

Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom powiatu średzkiego. Zostali oni zatrzymani przez jaworskich policjantów chwilę po zgłoszonej kradzieży rowerów górskich. W części ładunkowej busa, którym poruszali się sprawcy, funkcjonariusze znaleźli ukryte jednoślady. Teraz podejrzani odpowiedzą za swój czyn przed sądem. Rowery natomiast trafiły już do ich prawowitego właściciela.

Informację o kradzieży dwóch rowerów górskich z terenu miejskiego targowiska policjanci otrzymali w środę po południu. Na podstawie przeprowadzonych ustaleń wytypowali osoby mogące mieć związek z tym przestępstwem. Chwilę później funkcjonariusze na jednej z ulic wylotowych z miasta zauważyli busa, którym poruszali się dwaj podejrzewani mężczyźni.

W związku z tym, dostawczy Mercedes został zatrzymany do kontroli drogowej. Samochodem podróżowali dwaj mieszkańcy powiatu średzkiego w wieku 41 i 31 lat. Mężczyźni ci byli bardzo zdenerwowani. W trakcie sprawdzania pojazdu wyjaśnił się powód ich zachowania. Okazało się, że policjanci trafnie wytypowali sprawców tej kradzieży, bowiem w części ładunkowej Mercedesa funkcjonariusze ujawnili dwa ukryte rowery górskie. Były to te, które zostały tego dnia utracone na terenie targowiska. Po wykonanych czynnościach jednoślady powróciły do prawowitej właścicielki.

Zatrzymani sprawcy trafili natomiast do policyjnego aresztu. Usłyszeli już w tej sprawie zarzuty. Teraz za swój czyn podejrzani odpowiedzą przed sądem. Za kradzieży grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
podkom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

 

Galeria

Powiązane wiadomości